Sekcje dokumentu w pracy magisterskiej.

Sekcje dokumentów w pracach magisterskich są wykorzystywane do tego, aby można było sobie utworzyć obszary dokumentu o różnych formatowaniach strony. Każda sekcja strony pracy magisterskiej może mieć inne, odrębne ustawienia strony, oddzielne nagłówki, czy inny układ.

W pracach magisterskich zastosowanie sekcji jest zbawienne ze względu na jej różnorodność, i mnogość elementów składających się na całość. Chodzi tutaj między innymi o elementy typu: wykresy, tabele, równania, ilustracje, zdjęcia, portrety, treść, nagłówki a także stopki.

Podział sekcji znajdziemy wchodząc w zakładkę układ strony edytora tekstu, a następnie w znaki podziału, gdzie znajdziemy podział stron oraz podział sekcji. Pamiętajcie, że zanim wybierzecie daną sekcję, warto wcześniej zaznaczyć gdzie będzie się rozpoczynała owa nowa sekcja. Praca magisterska podzielona na sekcje jest wykonana w bardziej precyzyjny sposób. Sposób podziału na sekcje nie jest skomplikowany a z pewnością może ułatwić zapisywanie mniej i bardziej skomplikowanych elementów pracy końcowej.

W ustawieniach strony - znakach podziału znajdziecie między innymi podział sekcji, które możemy ustawić, aby kolejny rozdział pracy dyplomowej rozpoczynał się od kolejnej strony. Możemy również zaznaczyć aby kolejny tekst na tej samej stronie dokumentu rozpoczynał się według innych ustawień dobranych względem potrzeb. Możemy również wnieść do pracy ustawienia, gdzie podział sekcji będzie się rozpoczynał się na kolejnych parzystych albo nieparzystych stronach.